STRONA AMLEKI

Jest to strona , na której znajdziesz historię choroby małej kruszynki , dokumenty i wieści o przebiegu leczenia .

Jak zakupić?

Zasady zakupu i przesyłki będą określone w opisie poszczególnych przedmiotów.
Po zakupie wpłata będzie dokonywana bezpośrednio na konto
Bank BPH S.A. 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

tytułem: 6795 Bajk Amelia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Ważny jest również numer .
Rozksięgowanie wpłaty na subkonta trwa dwa tygodnie , i po tym czasie jest mozliwość sprawdzenia czy wpłata wpłynęła . Prawo ogranicza nas i nie mamy możliwości stworzenia osobnego konta na ten cel .Jednak dokonując wpłaty internetowej - każdy bank generuje dowód nadania pieniążków i wtedy taki dowód elektroniczny przesyłamy sprzedającemu , a on po otrzymaniu wysyła przedmiot . Wpłata na poczcie czy okienku bankowym udokumentowana jest dowodem i tu prosimy o skan lub zdjęcie dowodu. Może to troszkę kłopotliwe , ale pamiętajmy , że tej kruszynce potrzebna jest pomoc.

JAK MOŻEMY POMÓC?

1. Można dokonać wpłaty na konto
Bank BPH S.A. 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

tytułem: 6795 Bajk Amelia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Pamiętajmy o tytule , bo on gwarantuje , że wpłata wpłynie na rzecz Amelki.
2.Można wystawić na blogu np rękodzięło , książki , ubranka , bibeloty.... itd.
W tym celu proszę o kontakt delfina7@poczta.onet.pl
3. Można zakupić różności , a pieniążki ze sprzedaży wpłyną na konto Amelki.
4. Można pobrać banerek do aukcji , umieścić go na swoich blogach, rozesłać link przyjaciołom i znajomym , zamieścić link w opisie gg ....;)
5. UWAGA to jest poważna aukcja. Jeśli nie masz zamiaru zapłacić za licytowany przedmiot - nie licytuj. Jeśli z jakichś powodów rezygnujesz, poinformuj o tym wystawiającego w mailu lub w komentarzu. Jest to dla nas zbyt ważny cel, by traktować sprawę jak zabawę.

piątek, 27 sierpnia 2010

Wpłata - Wasze pomysły

Kobitki , dumam od ranka jak to rozwiązać. A mianowicie , wpłata na konto fundacji dociera błyskawicznei , ale rozksięgowanie jej na imienne konta potrwa ok dwóch tygodni i po tym czasei będzie możliwe sprawdzenie czy kwota od kupującego wpłynęła.
I teraz dumam , po pierwsze czy dało by się , aby kupujący wysyłał potwierdzenie do sprzedającego , nie wiem czy technicznie każdy sobie z tym poradzi , no i może ktoś netem nie wysyła , a przykałdowo na poczcie. Po drugie , mogły by pieniążki wpływać do Was i potem od Was do fundacji , jednak obawiam się , że wtedy trzeba by ograniczyć wystawiających , bo w necie wiele troli się kręci ( z resztą niemiął akcja miała miejsce już na blogu ) . Po trzecie , trzeba by napisać , że zakupiony fant dotrze w kolicy trzech tygodni . Macie jakiś inny pomysł?
Jak już dogramy te sprawę to ja na marginecie wypisze zasady wystawiania i zakupy , żeby widniały po otwarciu stronki.

6 komentarzy:

gina pisze...

Delfino a może założyć jedno konto na które będą wpłacane pieniążki a potem Ty będziesz przesyłać na konto fundacji ? tak byłoby szybciej dla kupującego. Tylko czy dla Ciebie to nie będzie za duże obciążenie ?
pozdrawiam

Miejsce Sympatycznych Klimatów... pisze...

Proponuję następujące rozwiązanie: kupujący wpłaca pieniążki na podane subkonto (każde dziecko w fundacji albo ma swój numer, albo każde ma jednakowy ale w tytule przelewu koniecznie trzeba wpisać imię i nazwisko dziecka, w tym przypadku Amelki), jeśli płaci na poczcie - ma dowód nadania pieniążków w postaci blankietu ze stemplem - skanuje go lub robi zdjęcie i wysyła do sprzedającego na maila. Jesli wpłata będzie internetowa - każdy bank generuje dpowód nadania pieniędzy - i wtedy taki dowód elektroniczny jest przesyłany do Sprzedawcy - ten po otrzymaniu któregoś z dowodów - wysyła przedmiot. Żeby uniknąć problemów - czy to z roztargnienia czy nie - sprzedający powinien pokryć koszty wysyłki. Ja ze znajomymi tak działamy i od kilku miesięcy pieniążki dla naszej Amelki pięknie spływają na jej konto. Tylko my nie przez blog a przez Allegro, ale to nie ma znaczenia. I jeszcze jedno - w pasku bocznym dobrze byłoby zamieścić numer konta, tytuł przelewu i fotkę Amelki - nie każdy będzie chciał od razu coś kupować - może będzie chciał po prostu wpłacić pieniążki?

Miejsce Sympatycznych Klimatów... pisze...

"może założyć jedno konto na które będą wpłacane pieniążki a potem Ty będziesz przesyłać na konto fundacji ?" - niestety nie jest to dobre rozwiązanie z prostego powodu - z tego co się orientuję - taką zbiórkę - jakby nie było - publiczną - Delfina mogłaby przeprowadzić na swoje konto i potem dalej przekazać - gdyby złożyłą wniosek o wydanie zezwolenia na zbiórkę. Nie może zb ierać pieniążków na swoje konto. Takie niestety przepisy. Tez przez to przechodziliśmy. Takie pieniądze są darowizną - obarczoną podatkiem, natomiast wpłacane bezpośrednio na konto fundacji - są z tego podatku zwolnione. Więc Delfina musiałaby się z tego dodatkowo rozliczać.

delfina pisze...

Jejku , zapomniałam przecież , że mamy tu doświadczoną osobe:DDDDDDDD
Wielgachne dzięki za rady , nie ma chyba co kombinować w takim razie , skopuje Twoją instrukcje w zasady i będzie dobrze:D

Miejsce Sympatycznych Klimatów... pisze...

:) tylko popraw błędy pisowni poprawnej polszczyzny - bo ja jestem okropnie roztrzepana i pewnie za dobrze ten tekst nie wygląda ;)

tabu pisze...

Czy jeżeli ktoś nie bardzo ma co wystawić na aukcję a po prostu będzie miał możliwość po prostu, wpłacić jakieś pieniądze, to czy jest to możliwe ? Jeżeli tak to proszę o podanie konta i szczegóły związane z taką wpłatą.. co napisać w tytule wpłaty żeby pieniądze na pewno dotarły do Amelki....